Helpie FAQ

 • Czym jest blockchain?

  Blockchain to technologia, która sprawia, że dokumenty oraz wykonane na nich akcje będą wykonywane w sposób nienaruszalny. Blockchain to baza danych, która rośnie w sposób przyrostowy, to znaczy, że raz zapisane tam informacje nigdy nie ulegną zmianie, można je oczywiście dopisywać, ale nigdy nie można modyfikować wstecz, to nowa warstwa zaufania w obrębie zarządzania dokumentami. 

 • Czym jest autorski blockchain?

  Autorski blockchain jest to blockchain skrojony na miarę konkretnych wymagań prawno biznesowych. Technologia stworzona przez zespół DoxyChain nie jest oparta o już istniejący framework (taki jak Ethereum blockchain na przykład) tylko powstała od zera w celu zabezpieczenia Twoich dokumentów.

  DoxyChain w swoim rozwiązaniu wykorzystuje technologię permission blockchain. Cała infrastruktura (DoxyChain blockchain) jest utrzymywana przez kilka zaufanych podmiotów (wierzchołków sieci blockchain ) które zapewniają że technologia działa sprawnie a dane są zabezpieczone.

 • Czy zaawansowany podpis DoxyChain jest prawnie wiążący?

  Podpis elektroniczny DoxyChain jest podpisem zaawansowanym zgodnym z eIDAS, umożliwia on podpisywanie dokumentów, które wymagają formy dokumentowej.

 • Jaką mam pewność, że umowę podpisała faktycznie osoba, którą zaprosiłem do umowy? Jak wygląda proces weryfikacji użytkowników platformy?

  Każda osoba, która została zaproszona do podpisania dokumentu, musi przejść dwuetapowy proces weryfikacji, tj. potwierdzenie poprzez adres e-mail oraz sms otrzymany na wskazany numer telefonu, co zapewnia większe bezpieczeństwo przy podpisywaniu ważnych dla naszych klientów umów.

 • Nie masz teraz czasu? Wybierz dogodny termin

  Umów się na 16 minutowe demo